نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: دوستی! احتیاج به کمک دارم

955
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45365
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستی! احتیاج به کمک دارم

سلام
    من پسر 16 ساله ای هستم،
    از کودکی درونگرا و به قول بعضی همکلاسیا عجیب،
    کلا در ارتباطات اجتماعی موفق نبودم،
    ولی یروزی وقتی دبستان، سال ششم بودم، یه دوستی پیداکردم، که خدارو شکرمیکنم، آدم درست و حسابی، خانواده خوب، خودش عاقل، بامرام همه چی تموم!
    بعد مدرسه ها جدا شد،
    اما کماکان ارتباط داشتم باهاش، گهگاهی تماس، گاهی پیام و...
    اما از چند ماه بعد، اوضاع عوض شد، جواب نمیداد، بی محلی میکرد، جواب تلفن هم نمیداد، تا اینکه یروز بهم زنگ زد و کلی صحبت کردیم از موضوعات مختلف و وقتی ازش اینو پرسیدم گفت داشتم امتحانت میکردم و مطمئن شدم که بهترین و وفادارترین دوستمی که رهام نکردی یا بد و بیراه نگفتی،
    اما بعدش...
    دوباره ناپدید شد!
    الان حدود دوسال میشه،
    یبار یکسال پیش پیاممو جواب داد(اونموقع خیلی احساساتی شدم و کلی پیام با گریه و خواهش و تمنا دادم بهش) گفت که دوستی ما تموم شده و برو و.. گفتم چرا گفت اشتباه زیاد داشتی گفتم چی گفت مثلا بدقولی و خیلی چیزای دیگه،
    من که نفهمیدم چی میگه،
    خلاصه گذشت چندماه و یه جایی بود یه مراسمی اونجا دیدمش، اومده بود چون من قرار بود اونجا حرف بزنم چند دقیقه و خانواده من ازش دعوت کرده بودن چون در پروژه ای که دوتایی قبلها انجام داده بودیم و حالا برنده شده بود سهیم بود،
    بعد مراسم باهاش حرف زدم گفتم بله دیگه ما که تو بلک لیست شماییم، گفت نه بابا، شما رفیق مایی و...
    قرار شد بیشتر با هم حرف بزنیم،
    اما بعدش همون وضع قبلی،
    بی محلی جواب ندادن و...، یبارم که گفتم میخوام زنگ بزنم بهت گفت حوصله ندارم، گفتم چرا بلاک کرد
    اما چند نکته،
    بعد از اون پیام دوستی مون تموم شده من دیگه سمج نبودم و خیلی کم پیام میدادم،
    شاید بگید دوستی بچگی ماندگار نیست و.. اما به عنوان آدمی که هیچ دوستی نداره خیلی ناراحت کننده است برام و مخصوصا چون آدم خوبیه نمیخوام از دستش بدم

ممنون میشم کمکی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : دوستی! احتیاج به کمک دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی باقری2 نمایش پست ها
    سلام
    من پسر 16 ساله ای هستم،
    از کودکی درونگرا و به قول بعضی همکلاسیا عجیب،
    کلا در ارتباطات اجتماعی موفق نبودم،
    ولی یروزی وقتی دبستان، سال ششم بودم، یه دوستی پیداکردم، که خدارو شکرمیکنم، آدم درست و حسابی، خانواده خوب، خودش عاقل، بامرام همه چی تموم!
    بعد مدرسه ها جدا شد،
    اما کماکان ارتباط داشتم باهاش، گهگاهی تماس، گاهی پیام و...
    اما از چند ماه بعد، اوضاع عوض شد، جواب نمیداد، بی محلی میکرد، جواب تلفن هم نمیداد، تا اینکه یروز بهم زنگ زد و کلی صحبت کردیم از موضوعات مختلف و وقتی ازش اینو پرسیدم گفت داشتم امتحانت میکردم و مطمئن شدم که بهترین و وفادارترین دوستمی که رهام نکردی یا بد و بیراه نگفتی،
    اما بعدش...
    دوباره ناپدید شد!
    الان حدود دوسال میشه،
    یبار یکسال پیش پیاممو جواب داد(اونموقع خیلی احساساتی شدم و کلی پیام با گریه و خواهش و تمنا دادم بهش) گفت که دوستی ما تموم شده و برو و.. گفتم چرا گفت اشتباه زیاد داشتی گفتم چی گفت مثلا بدقولی و خیلی چیزای دیگه،
    من که نفهمیدم چی میگه،
    خلاصه گذشت چندماه و یه جایی بود یه مراسمی اونجا دیدمش، اومده بود چون من قرار بود اونجا حرف بزنم چند دقیقه و خانواده من ازش دعوت کرده بودن چون در پروژه ای که دوتایی قبلها انجام داده بودیم و حالا برنده شده بود سهیم بود،
    بعد مراسم باهاش حرف زدم گفتم بله دیگه ما که تو بلک لیست شماییم، گفت نه بابا، شما رفیق مایی و...
    قرار شد بیشتر با هم حرف بزنیم،
    اما بعدش همون وضع قبلی،
    بی محلی جواب ندادن و...، یبارم که گفتم میخوام زنگ بزنم بهت گفت حوصله ندارم، گفتم چرا بلاک کرد
    اما چند نکته،
    بعد از اون پیام دوستی مون تموم شده من دیگه سمج نبودم و خیلی کم پیام میدادم،
    شاید بگید دوستی بچگی ماندگار نیست و.. اما به عنوان آدمی که هیچ دوستی نداره خیلی ناراحت کننده است برام و مخصوصا چون آدم خوبیه نمیخوام از دستش بدم

ممنون میشم کمکی کنید
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .
    ابتدا بهتون بگم دوست خوب و با خانواده و همه چی تموم منحصر به یک فرد نیست و افراد زیادی هستند که این ویژگی ها رو دارند
    پس با این دیدگاه که ایشون تنها فرد مناسب هستند به جایی پیش نمیبرین و تنها باعث میشه برای دوستی که از نظر طرف مقابل شما اهمیت نداره تلاش بی ثمر کنین
    بعد از دوران دبستان شما دوست تون درمسیر رشد فردی و شخصیتی خودش به بلوغ مشخصی رسیده که ممکنه از سبک شخصیتی مشخص برای دوستی خوشش بیاد و یا از نظر استاندارد هاش و الگو های پذیرش شده ایشون شما مطابقت ندارین اینا دلایلی هستند که میتونه علت بهانه های دوست شما باشه
    به هرحال دوست عزیز برای دوستی کردن با کسی باید فرد مقابل هم تمایل و ثبات در دوستی داشته باشه درغیر این صورت تلاش یک طرفه فایده نداره !!
    شماباید با ارتقا اعتماد به نفس و فراگیری راهکارهای دوست یابی و ثبات در دوستی رو فرا بگیرین تا بتونید با هر فرد و هر قشر اجتماع در هرزمان دوستی و رفاقت برقرارکنین
    برای اینکه انزوا طلب یا دروانگرا و ساکت نباشین باید توی جمع و اجتماع مشارکت کنین و با افزایش اطلاعات عمومی قدرت بیان در زمینه های مختلف داشته باشین
    میتونید مشاوره حضوری دریافت کنین تا مداخله لازم صورت بشه
    و درنهایت اینو به خاطر بسپارید رفاقتی که از نظر دوست شما اهمیت و قابلیت نداره رو نباید به دنبالش باشی چون همه چیز یک طرفه و از جانب شماست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)